Hasır tel: Talep edilen tel çapı ve boy seçimi yapılan tellerin, tel düzeltme ve kesme işleminin tamamlanmasının ardından siparişe uygun göz aralıklarında kurulan makinelerde tellerin kesişim noktalarından direnç kaynağı yaparak füzyon tekniği ile birleştirilme işlemidir.

Çelik hasır tel ve hasır tel kullanım açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Çelik hasır tel; Betonun Demir ile etkileşimi sonucu inşaat sektöründe kullanılan Demir önceden bağlama telleri ile birleştirilerek zemin ve bloklar örülürdü. Bu durum Çelik tellerin otomatik Punta kaynak makinelerinde seri imalar olarak çıkması ile hem daha güvenli binalar hemde zamandan tasarrufu ve işçilik maliyetlerini düşürmesi sebebi ile inşaat sektörünün vazgeçilmez unsuru olarak Çelik hasır tel kullanılmaya başlamıştır.

Çelik hasır tel fiyatları; Kullanılan tel çapı, en ve boy ölçüsü ve göz aralıklarına bağlı olarak değişmektedir.

 

Hasır tel; Tarımdan gabion kafes imalatına otomotiv sektöründen makine güvenlik bariyerlerine iş güvenliği unsurlarından kafes ve kümes işlerine kadar geniş bir yelpaze de kullanılmaktadır.

Hasır tel; galvanizli tel , krom tel ve ham tel olmak üzere üçe ayrılır. 

Galvanizli tel; boya gerektirmez ve paslanmaz . 

Siyah hasır tel; beton içinde kullanılmayacak ise boya yapılması ya da sıcak daldırma galvaniz yapılması gerekmektedir. Mukavemet değerleri olarak galvanizli hasır tel ve siyah (ham) hasır tel aynı mukavemet değerlerine sahiptir. 

Krom hasır tel, krom tel; galvanizli hasır tele ve siyah hasır tele göre çok daha yüksek mukavemet değerine sahiptir. Krom kaplama olduğu için kaynaktan sonra boya ve kaplama gerektirmez. Paslanmaya ve oksitlenmeye karşı oldukça dirençlidir. 

Hasır tel fiyatları: Çelik hasır tel gibi aynı özelliklere bağlı olarak fiyatları değişkendir.

Krom tel fiyatları, krom hasır tel fiyatları: galvanizli hasır tel ve siyah hasır tele göre fiyatları yüksektir. Aşınma, korozyon , oksit ve paslanmasın istenmediği yerlerde tercih edilir.

 

2 mm den 12mm'ye kadar kaynak çelik hasır tel/ hasır tel yapabilen Çelik Hasır Tel Dünyası, standart ölçülerde ve özel ölçülerde çelik hasır tel imalatı hizmeti de vermektedir. Kaynağı yapılan telin mukavemet ve kaynak kalite kontrolleri yapıldıktan sonra müşteriye sevk edilir.

 

Çelik Hasır Tel Dünyası'nın Hasır Tel Üretim Hizmeti

Çelik Hasır Tel Dünyası hasır telleri direnç kaynağı tekniğini kullanarak yapar. Bu bir kaynak tekniği olup tellerin basınç altında maksimum akımla füzyon ile birleşmesi sonucu olur. Bu sayade çelik hasır tel/hasır tel/panel tel daha mukavemetli, daha estetik ve kaynak kesişim noktaları uzun ömürlü olu

Çelih hasır tel, Hasır tel Başlıca Kullanım Alanları : 

  • Çelih hasır tel, Hasır tel Otomativ sektöründe kullanılır.
  • Çelih hasır tel, Hasır tel Makine imalatta kullanılır..
  • Çelih hasır tel, Hasır tel Makine etrafı iş güvenlik bariyerleri, Eminyet bariyerleri olarak kullanılır.
  • Çelih hasır tel, Hasır tel Kuş kafesi ve tavuk kümesi yapımında kullanılır.
  • Çelih hasır tel, Hasır tel İnşaat sektöründe kullanılır.
  • Çelih hasır tel, Hasır tel İstinat duvarları yapımında kullanılır.
  • Çelih hasır tel, Hasır tel Son zamanlarda gabion kafes/ gabion sepet/ gabion tel imalatında kullanılmaktadır.